Karolina Kapias

psycholog

BARDZO DOBRY

O lekarzu

Współzałożyciel Ośrodka Psychoterapii STREFA ROZWOJU, psycholog, psychoterapeuta w podejściu integracyjnym, doradca zawodowy, coach ACC ICF, trener-szkoleniowiec EQF poziom 5 (European Qualification Framework - Starszy Trener), społeczny kurator ds karnych. Absolwent psychologii (specjalizacja kliniczna oraz zdrowia i choroby) na Uniwersytecie Śląskim. Uczestniczę w całościowym szkoleniu w zakresie profesjonalnej psychoterapii w podejściu integracyjnym w Katowickim Instytucie Psychoterapii, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się systematycznej superwizji i wciąż podnoszę swe kwalifikacje. W indywidualnych zmianach towarzyszę ludziom od pięciu lat. Świadczę usługi indywidualne i grupowe.Prowadzę coachingi dla firm oraz osób prywatnych.Zajmuje się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych. Pracuję w nurcie terapii ericsonowskiej. Terapia ta opiera się na kilku założeniach. Przyjmuje, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, tak więc i terapia powinna być dostosowana w szczególny sposób do każdej osoby i jej problemu. Jak powiedział M.H. Erickson, każdy z nas ma w sobie wewnętrzne zasoby wystarczające do konstruktywnego rozwiązywania problemów. Terapia ma służyć zainicjowaniu zmiany, aby można było te zasoby znaleźć. Ważnym elementem tej terapii jest uczenie się poprzez doświadczenie, gdyż także doświadczenie jest źródłem naszych zasobów. Odkrywaniu swoich mocnych stron, wydobyciu i rozwinięciu odpowiedniej dla danej osoby stylu wrażliwości oraz rozpoznaniu swoich ograniczeń służą różne metody terapeutyczne. Spożytkowujemy to, co wnosi pacjent , ale też używamy m.in. paradoksu, humoru, metafory czy anegdot. W celu dotarcia do zasobów ukrytych w nieświadomości posiłkuje się technikami transowymi. Psychoterapia służy odkrywaniu ukrytych potencjałów (twórczych pomysłów, życiowych zasobów), które pacjent wykorzysta w najbliższej przyszłości. Jest to terapia krótkoterminowa, zorientowana na przyszłość, koncentrująca sie na teraźniejszości. Długość trwania terapii zależna jest od problemu pacjenta. Rozwiązanie doraźnego problemu może nam zająć kilka sesji natomiast terapia problemów i chorób złożonych może trwać nawet kilka lat. Sesje zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu.

Gdzie przyjmuje

Zamknij

Statystyka opinii (3)

BARDZO DOBRY
100% 3 oceny (100%)
DOBRY
0% 0 ocen (0%)
NEUTRALNY
0% 0 ocen (0%)
SŁABY
0% 0 ocen (0%)
BARDZO SŁABY
0% 0 ocen (0%)
35

OPINIE O LEKARZU

DODAJ OPINIĘ

3 opinie

Twoja ocena: Bardzo słaba Słaba Neutralna Dobra Bardzo dobra

 • Uzasadnij swoją ocenę zgodnie z regulaminem. Adresy IP osób dodających opinie są logowane.

Odpowiadasz jako: Gość

 1. Nata108

  Ocena: Bardzo dobra Bardzo dobra

  Pani Karolina oprócz bycia psychologiem i doradcą zawodowym, jest też coachem i właśnie z coaching u niej korzystałam i muszę powiedzieć, że bardzo mi pomogła uświadomić sobie wiele rzeczy, skąd się biorą moje trudności w zrobieniu następnego kroku w życiu (okazało się, że wiele sama sobie stwarzam!) i rozpocząć zmianę. Myślę, że bycie psychologiem baaardzo pomaga być dobrym coachem, a Karolina ma jeszcze bardzo dobre podejście do ludzi i naprawdę chce pomagać, i to nie jest sztuczne ani udawane bo to się czuje czy ktoś naprawdę Ci pomaga czy tylko tak mówi, żeby dobrze brzmiało. Pani Karolina jest od stóp do czubka głowy szczera i autentyczna w tym co robi, ma bardzo duże doświadczenie i jest do tego po prostu dobrym człowiekiem. Szczerze polecam.

 2. izolda83

  Ocena: Bardzo dobra Bardzo dobra

  Pani Karolina to bardzo dobry psycholog. Jest przyjacielsko nastawiona do klienta, potrafi zbudować atmosferę intymności i zaufania, dbając jednocześnie o postęp procesu odkrywania siebie. Jestem pod wrażeniem jej spostrzegawczości i ogromnej empatii wobec klienta. Z czystym sumieniem mogę polecić panią Karolinę jako profesjonalnego psychologa.

 3. perla853

  Ocena: Bardzo dobra Bardzo dobra

  Karolina… Oj, naprawdę nie wiem co ja bym bez Niej zrobiła… :) Uczestniczyłam w szkoleniu prowadzonym przez Karolinę, z zakresu dworactwa zawodowego. Dla mnie Karolina jest absolutnie niesamowitą osobą. Niezwykle ciepła, skromna, przeogromnie wrażliwa… Rozpromienia Ją wewnętrzne ciepło, dobroć i delikatność. Jest niesamowicie otwarta na świat i ludzi. Ma w sobie to „coś”, co sprawia, że chce się z Nią przebywać. Chce się Jej słuchać. I te ogromne pokłady dobrej energii, którą rozsiewa wokół siebie. Karolina jest bez reszty oddana drugiemu człowiekowi, całym sercem i całą sobą, dlatego też w wykonywanej przez siebie pracy kieruje się przede wszystkim Jego indywidualnym dobrem. Kilka miesięcy po zakończonym szkoleniu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, poświęceniu i wysiłkowi ze strony Karoliny udało mi się rozpocząć swoją pierwszą pracę zawodową. Jestem przeszczęśliwa z tego powodu. :) Praca daje mi satysfakcję, umożliwiając jednocześnie dalszy rozwój, zarówno na gruncie prywatnym jak i zawodowym. Dziękuję, Karolinko… :) – Angelina. :)