Zgłoś nadużycie

 1. tato tato (Gość)

  Jestem ojcem wcześniej wymienionego dziecka, którego przez bardzo wyraźne zaniedbanie i upartość pani Budyłowskiej prawie bym stracił.

  W skrócie ale z najważniejszymi danymi spróbuje opisać co się stało i czemu JA myślę ze pani Budyłowska powinna się lepiej przeszkolić na weterynarza. Bo moim zdaniem ona nie powinna mieć kontakt z kobietami.

  O czwartej godz mama była przyjęta do szpitala. Przebadała ją położna na izbę przyjęć.
  Skurcze wtedy były co 3 do 4 min ale rozwarcie tylko na jeden cm. To jest nasze pierwsze dziecko, mama ma 32 lata i dziecko według obliczeń na USG miało ważyć ponad 4 kg. więc można powiedzieć ze wcale nie małe. Około godz 6.30 odeszły mamie wody. Były one zielone i z wyraźnymi kawałkami smółki. Rozwarcie nie postępowało wcale. Pani ginekolog z nocnej zmiany mówiła mamie ze trzeba będzie przyspieszyć ten poród. Mama pytała czy chodziło o cieciu cesarskim i pani to potwierdziła ale tez powiedziała ze o tym będzie decydować następny lekarz bo ona kończy zmianę.
  Jak pani Budyłowska zaczęła zmianę zbadała mamę i stwierdziła tez brak postępu. Mamie zleciła zastrzyk co miał wzmocnić postęp rozwarcia.
  Jak około godz 9.30 pani Budyłowska dalej stwierdziła brak postępu to zdecydowała własnoręcznie zrobić rowacie. Jak zasadziła brutalnie i bez żadnego ostrzegania swoją rękę. To zrobiła to w takim dla mamy bolesnym sposobie ze krew z mamy wytrysła jak z hydranta. Jeszcze mamie mówiła ze to jest normalne.
  Po tej akcji było rozwarcie na 4cm i tak zostało do końca, nawet po drugim zastrzyku.

  Jak około godz 10.30 mama miała skurcze co 1,5 do 2 min poprosiła o coś przeciwbólowego.
  Pani lekarz jej zleciła paracetamol. To nawet nie pomaga przy bólu głowy ale niby miało złagodzić bóle przy porodzie... ciekawe.

  Miedzy czasu ja poczytałem na internecie o tych zielonych wodach i zacząłem się (później się okazało słusznie) martwic o bezpieczeństwo mojego dziecka.
  Przy bardzo mocnych skurczach z brakiem postępu porodu i przy w miarę dużym dziecku, dziecko może się zachłysnąć wodami płodowymi. Normalnie to jest jeszcze nie aż tak źle na tyle ze one są czyste. Bo jak są z smółką to ta smółka pozostanie w płucach i po porodzie dziecko się dosłownie dusi w własnym GÓW....

  Jak około godz 12.00 mama nalegała i prosiła pani doktor o ciecie cesarskie bo się obawiała o bezpieczeństwo dziecka, pani Budyłowska jej odpowiedziała: "Ja nie mam żadnych podstaw do ciecia" i odmówiła. "Jeszcze musimy zaczekać..." powiedziała mamie.
  Ja nie wiem na co ona czekała. Ale ludzie czasami mówią jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o K...!!!


  Około 13.15 moja córka przy bardzo długim i bolesnym skurczu straciła tętno (monitorowane na ktg) przez prawie 20 sec. Nikt nie reagował..... Potem tętno wróciło. Wpierw 225 i po chwili się normalizowało do 160.
  Jak to się stało drugi raz wyleciałem na korytarz zobaczyć czemu nikt nie reaguje.
  Tam za biurkiem siedziała pani i coś grzebała w papierach. Wyraźnie widziałem jak na monitorze na jeden z podziałów byłą plaska kreska. Dopiero jak jej zwróciłem uwagę to zerknęła na monitor i poszła do sali mamy.

  Po tym zdarzeniu dopiero szanowna pani doktor zdecydowała się na ciecie cesarskie i cały odział się jak by rozpędził bo nasze maleństwo się po mały kwadrans już urodziło. I wtedy nasz koszmar się zaczął.
  5 a później 6 na skali apgar. Od razu intubowana i podłączona do respiratora bo nie była zdolna sama oddychać.
  Później trafiła na OIOM w wojewódzkim szpitalu z ciężkim zespołem MAS.

  Ja nie jestem lekarzem ale jak ja po 15 min czytana na necie o tych zielonych wodach płodowych się dowiedziałem jakie ryzyko dla naszego dziecka groziło, to taka wyszkolona pani doktor o tym na pewno musiała wiedzieć. I mimo to od początku jej zmiany do godz 13.20 czekała na nie wiadomo co... Narażając nasze dziecko nawet na śmierć.
  Może tymczasowo zapomniała o przysiędze Hipokratesa...

  Bo ja nawet nie chce o tym myśleć jak to by mogło się skończyć jak ja bym nie był przy mamie na sali i sam nie monitorował tętno dziecka...

Zgłoś nadużycie

Zgłaszasz jako: Gość